Çocuk Bölümü

Bilgi Hastanesi, hepimizden önce çocuklarımızın hastanesi!
Çünkü çocuklarımız hepimizin geleceği!

“Her çocuk özeldir ve özen ister” diyerek kuruluşumuzdan bu yana çocuklara özel oluşturduğumuz birçok bölüm ve klinik ile aynı zamanda “çocuklara özel bir hastane” olarak hizmet veriyoruz. Hepimizden önce çocuklarımızın hastanesi” misyonuyla; bebeklerin doğumundan büyümelerine dek tüm sürecin takibini kesintisiz ve özenle yapıyor, özellikle 16 yaş altı çocuklarımızın gerekli tedavilerini tek bir çatı altında uyguluyoruz. Çocuklarınızın sağlığına değer veriyoruz.

Bilgi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü (Pediatri), Doğumdan itibaren bebeklerin ve büyüme sürecinde çocukların gelişiminin düzenli takip edilmesi, hastalıklardan korunması, erken tanı ile tedavi edilmesi amacıyla bu bölümde hizmet vermekteyiz., Bebeklerin anne sütü ile beslenmesi sürecini destekliyoruz. Bu kapsamda hastanemiz bünyesindeki “Ana Sınıfı Programı” ile annelere emzirme danışmanlığının yanı sıra bebek beslenmesi ve bakımı eğitimi veriyoruz. Bebeklerin rutin sağlık taramalarının ve aşılarının yapılmasını sağlıyoruz. Bebeklerin yanı sıra özellikle 16 yaş altı çocukların hastalıklarının ayakta veya yatarak tedavilerini tek çatı altında hastanemizin konforlu ortamında en uygun şartlarda yapıyoruz.

Genel Pediatri Birimi’nde 08:00-23:00 saatleri arasında uzman doktorlarımız, 23:00’den itibaren sabaha dek ise Acil Servis hekimlerince hizmet verilmektedir. Acil Servis’te değerlendirilen çocuk hastalarımızın tedavisinde diğer uzmanlık dallarındaki hekimlerimizden de konsültasyon istenilmektedir. Yeni doğan (0-1 ay) ve süt çocuğu (1-12 ay)  dönemindeki hastaların, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarınca konsülte edilmesine özen gösterilmektedir.

Çocuklarda özellikle 0-12 yaş dönemi hastalıkların sıklıkla yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem, çocukların özenli bakıma ve sağlık kontrollerine ihtiyaçları vardır. Çocukluk döneminde iyi tedavi edilmeyen hastalıkların, sonraki yıllarda da bazı sorunlara yol açabileceği unutulmamalıdır.